Local

Iluminatul festiv de sărbători, în municipiul Vaslui, va fi aprins de Ziua Națională

START… Aprinderea iluminatului festiv montat cu ocazia Sărbătorilor de Iarnă va avea loc luni, 1 Decembrie, în jurul orei 17:00, în Piața Civică din municipiul Vaslui, momentul fiind marcat cu un mic spectacol al cărui cap de afiș este artistul Aurel Moldoveanu. Potrivit unui comunicat al municipalității, de Ziua Națională a României, în intervalul orar 14:30-17:30, traficul rutier va fi închis pe bulevardul Ștefan cel Mare, în zona centrală. În contextul organizării evenimentelor publice dedicate celebrării Zilei Naționale a României în data de 1 decembrie, în intervalul orar 14.30 – 17.30 traficul rutier va fi închis pe strada Ștefan cel Mare, pe segmentul cuprins între intersecția cu str. Nicolae Bălcescu și intersecția cu str. Frunzelor, pentru dispunerea plutoanelor care vor participa la parada militară. Echipaje de la Poliția Locală vor îndruma participanții la trafic, pe care îi rugăm să folosească rute alternative. Evenimentul dedicat Zilei Naționale a României se va derula între orele 15.00 – 16.45, iar de la 16.50 va avea loc retragerea cu torțe, moment care unește, simbolic, sacrificiul eroilor (torțele aprinse) și întoarcerea oștenilor victorioși acasă. De la ora 17.00 vom aduce mai aproape atmosfera sărbătorilor de iarnă și va fi pornit iluminatul festiv; momentul va fi completat de un spectacol susținut de Orchestra Rapsodia Vasluiului și îndrăgitul interpret de muzică populară Aurel Moldoveanu”, au transmis reprezentanții Primăriei Vaslui.

3 comentarii

  1. Start la risipa banului public. Dar ce va pasa vouă politicieni nechibzuiți. Dar de ce va zic eu vouă politicieni? Sunteți voi care conduceți Vasluiul politicieni?? Eu cred că sunteți niște profitori ajunși în funcții publice fără să vreți. Erați pe niște liste și acum bateți sula de un oraș întreg. Va excitați când auziți cum vor sa ne impoziteze cei de la București fara că să reacționați. Nu va este rușine neghiobilor sa ne spuneți ca aprindeți beculete fără a spune ce ne înrobește de la unu ianuarie. Scârbelor..mars la rahat cu voi.

  2. Da de ce nu le aprindeți de la 1 august, sa ne saturam toți de luminițe. Vai de capul nostru, plătim din buzunarele noastre, tâmpeniile lor.

    1. Ce viata trista aveti…si sarbatorile tot la fel de triste sa le aveti.Cred ca la petreceri sunteti un deliciu!Asa nu,asa nu.Dar ce vreti?Sa stam cu totii mohorati?Aoleu!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button