25.5 C
23-sept.-2024

STEAUA – DINAMO 1-3. Steaua în genunchi, Dinamo în finala Cupei Ligii

STEAUA – DINAMO 1-3. Dinamo s-a calificat, miercuri, în finala Cupei Ligii, după 3-1 în returul cu Steaua din semifinale. Dinamo s-a impus şi în pirma manşă, cu 4-1. În finală, Dinamo o va întâlni pe ACS Poli Timişoara.

STEAUA-DINAMO 1-3. Nistor a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 37, când a profitat de o eroare imensă a lui Niță. Alibec a restabilit egalitatea imediat după pauză, învingându-l pe Penedo după o lovuitură de pedeapsă obținută de Florin Tănase. La doar un minut de la intrarea pe teren, Patrrick Petre a dus-o pe Dinamo în avantaj în minutul 73, fructificând centrarea ideală venită de la Romera. Dinamo le-a dat steliștilor lovitura de grație. Patrick Petre a obținut un penalty în minutul 80, transformat fără emoții de Hanca.