19.3 C
22-sept.-2024

O nouă înfrângere pe final de meci

EȘEC… Duelul dintre CSM Vaslui și CSU Suceava s-a încheiat prost pentru trupa pregătită de Gabriel Armanu. Vasluienii au cedat pe finalul meciului și au pierdut la o diferență de trei goluri, 28-31. În etapa următoare, CSM-ul are meci greu, în deplasare, cu Potaissa Turda, vineri, 27 septembrie.

Prima repriză a fost una foarte echilibrată, rezultatul la pauză fiind egal, 17 la 17. În startul reprizei secunde, sucevenii au început ceva mai bine, reușind să preia inițiativa, conducând mai mereu pe tabelă, 20-21, 23-24 sau 25-26. Vasluiul a ținut aproape și în ultimele minute a întors scorul, 27-26 și 28-27, în minutul 55. Când totul părea să meargă înspre bine, Andrei Popa irosește două ocazii mari, în timp ce oaspeții înscriu și trec în avantaj, 28-29. De acolo, meciul parcă s-a rupt. Finalul de meci a fost unul dezastruos, handbaliștii noștri nereușind să înscrie nici măcar un gol în ultimele cinci minute. S-a terminat 28-31, iar CSM Vaslui suferă un nou eșec în fața celor de la CSU Suceava, formație care ne-a învins de două ori și în sezonul trecut. CSM-ul se mulțumește cu victoria care nu contează, din amicale, de la turneul amical de la Suceava. „Ne doream foarte mult să luăm cele trei puncte. Ne așteptam la un meci greu, în fața unei echipe care se luptă foarte bine în faza a doua. Am greșit mai mult decât ei și asta a făcut diferența. O să muncim mai mult și sperăm să ajungem acolo unde am stabilit și unde ne dorim. Trebuie să vedem ce am greșit și să remediem cât mai mult din problemele cu care ne confruntăm în prezent”, a declarat handbalistul Vlad Hușanu. În clasament, CSM Vaslui se află pe locul 7, cu 6 puncte.