14 C
24-oct.-2024

Mai rău de atât nu se poate!

“LANTERNA ROȘIE”… CSM Vaslui continuă seria decepțiilor, cu al 5-lea eșec al sezonului, iar lupta pentru evitarea retrogradării devine tot mai grea. Handbaliștii vasluieni au condus la Focșani, 12-9 la pauză, dar gazdele au întors rezultatul în partea secundă, 22-25.

Vasluiul rămâne fără victorie în Liga Zimbrilor și după etapa a șasea. Prima repriză a fost dominată de echipa pregătită de Raul Fotonea, iar la pauză conduceau cu 12-9. În schimb, repriza secundă a aparținut vrâncenilor, care au reușit să egaleze în minutul 42 și în final să se impună la o diferență de trei goluri, 22-25. Handbaliștii vasluieni au fost neinspirați mai ales pe faza de atac, unde nu au găsit soluții de a sparge defensiva focșănenilor. CSM Vaslui: Petrula, Simulescu – Yousefinezhad (7 goluri), Acatrinei (6), Amihăesi (3), Ionescu (2), Pavel (2), Chiratcu (2), Dragon, Furak, Szoke, Vucicevic, Soare și Popa. Antrenor: Raul Fotonea. După șase etape, CSM Vaslui se află pe ultimul loc în clasament, cu un singur punct. În runda următoare, vasluienii joacă, acasă, cu CSM Bacău.