După modelul lui Gheorghe Dincă: minoră abuzată sexual după ce a fost luată la ocazie
INCONȘTIENȚĂ… O tânără în vârstă de 17 ani, din localitatea Ciortești, județul Iași, a trecut prin clipe de coșmar, zilele trecute, în timp ce se deplasa spre școală. După ce a pierdut microbuzul care trebuia să o aducă la un liceu din Vaslui, adolescenta a ieșit la ocazie. Nu a așteptat mult până a convins un bărbat din Vaslui să oprească. Acesta a asigurat-o că o va duce la locul dorit, însă fata habar nu avea ce urma să se întâmple. În timp ce se îndreptau spre Vaslui, șoferul a scos mașina pe un drum lăturalnic, a blocat portierele, apoi a încercat să își violeze pasagera din dreapta sa. Nu a reușit să aibă contact sexual, însă pentru a-și satisface poftele bolnave și-a folosit degetele. Agresorul, care se numește Demis Teofil Ofileanu, a fost reținut de polițiști și prezentat în fața unui judecător de drepturi și libertăți, care a decis arestarea lui pentru 30 de zile. Pe lângă săvârșirea infracțiunii de viol, bărbatul mai este cercetat și pentru conducerea unui autovehicul fără a deține permis de conducere. Incidentul, petrecut zilele trecute în partea de nord a județului Vaslui, amintește de tragedia de la Caracal, acolo unde criminalul Gheorghe Dincă a răpit, sechestrat și ucis două adolescente, după ce le-a luat la ocazie.
Cazul Caracal, cât pe ce să se repete în județul Vaslui, după ce o adolescentă a fost abuzată sexual de un bărbat care a luat-o la ocazie. Tânăra, în vârstă de 17 ani, din satul Ciortești, a plecat de acasă, pentru merge la Vaslui, unde învață. Aceasta lua zilnic microbuzul până în oraș, însă cum în perioada asta RAR interzice șoferilor să ia mai multe persoane decât capacitatea vehiculului, conducătorul auto nu a oprit să o ia. Pentru că trebuia să ajungă la liceu, fata a început să facă semn la mașinile care treceau pe lângă ea, în speranța că cineva o va lua la ocazie. După câteva minute, lângă ea a oprit un bărbat din municipiul Vaslui care i-a spus că o va duce unde dorește. Adolescenta a crezut în bunele intenții ale acestuia și a urcat în mașină. După câțiva kilometri, individul a ieșit cu mașina pe un drum lăturalnic, a oprit motorul și a încercat să o violeze. Din declarațiile date de către fată anchetatorilor, se pare că bărbatul nu și-a atins scopul, însă nu s-a lăsat până când nu i-a introdus degetele în vagin.
“Lutăria”, locul unde se petrec tot felul de abuzuri sexuale
După minute de chin, fata a reușit să coboare din mașină și să scape din mâna agresorului. Potrivit rudelor acesteia, incidentul ar fi avut loc în zona Lutărie, exact în locul unde în urmă cu mai mulți ani, cei șapte “magnifici” din Văleni au fost autorii unui viol. Cum a scăpat din mâna agresorului său, fata s-a dus direct la poliție, unde a spus prin ce a trecut. Reușise să memoreze o parte din numărul de înmatriculare al mașinii, indiciu suficient pentru oamenii legii ca să îl prindă pe făptaș. Autorul se numește Demis Teofil Ofileanu, are domiciliul în municipiul Vaslui, dar în ultima perioadă a locuit, fără forme legale, în comuna Costuleni din județul Iași. El a fost prins de polițiști în timp ce se afla la volan. În urma verificărilor, s-a constatat că bărbatul nu deținea nici permis de conducere, motiv pentru care în prezent este anchetat pentru mai multe infracțiuni. Cercetările se fac cu el în spatele gratiilor, după ce Judecătoria Răducăneni a admis propunerea formulată de procurori pe numele lui. “Instanța admite propunerea de arestare preventivă formulată de Parchetul de pe lângă Judecătoria Răducăneni. Dispune arestarea preventivă, pe o durată de 30 de zile, a inculpatului Demis Teofil Ofileanu, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de viol și conducerea unui vehicul fără permis (două infracțiuni continuate, comise pe 10 mai 2021 și pe 11 mai 2021). Dispune emiterea mandatului de arestare preventivă pe numele inculpatului”, au hotărât judecătorii ieșeni.
Acestui Teofil trebuie pedepsit prin tăierea cucului sa nu mai poată face nimic .Asa se poate linisti😂😂😂jigodia și bestia cu chip de om