Dumitru Buzatu, agitat la Tribunalul Vaslui. A uitat ora ședinței de judecată și a fost „somat” prin telefon să se prezinte de urgență
BUIMAC… Înfățișare cu peripeții astăzi, la Tribunalul Vaslui, pentru fostul președinte al Consiliului Județean, Dumitru Buzatu, protagonist într-un amplu dosar de corupție. De la Tribunal i s-ar fi dat telefon inculpatului Buzatu, ca să se verifice dacă acesta se mai prezintă la termen sau, întrucât, ședința începuse la ora 10,00, iar Dumitru Buzatu lipsea. Fostul lider social-democrat, acuzat că a luat mită un portbagaj de bani, se pare că a încurcat orele termenului și, deși credea că ședința de judecată începe la 11,00, de fapt, termenul era fixat cu o oră mai devreme.

Elegant, dar bulversat! Dumitru Buzatu s-a pregătit de dimineață să ajungă la Tribunal, dar, de emoții, a încurcat orele
Îmbrăcat elegant, cu outfit negru, cu cămașă albă, Buzatu părea că s-a pregătit de dimineață de prezența la termenul de astăzi, însă l-or fi copleșit emoțiile, pentru că, spun unii, dosarul merge și nu prea în direcția dorită de el. Va fi interesant de văzut cum va decurge termen de astăzi în dosarul de corupție și când va fi următorul termen. Vom reveni cu detalii.


Jurnalisti „linge-buci” de Vaslui : domnule presedinte!
Dragi jurnalisti deontologi de la VRN, pe Buzatu vreti sa l vedeti la puscărie ca a intarziat un pic la controlul judiciar, dar faceti niste intrebări sa vedeti cum a efectuat patronul votru , domn ” ministru ” Tataru , controlul judiciar, sa vedeti acolo probleme ; nu a făcut Tataru control judiciar , ci organele de politie !
La Buzatul activeaza comentariile fripturistii) dar cand scriu ceva de Porumboiu le dezactiveaza de ce? e clar ca au fost sponsorizati si sa nu zica careva ceva de rau de el.. Vai de capul vosstru..
Dar ce deranjați omul, mai marilor judecători ce sunteti! Asa o somitate în persoana lui Buzatu prins cu portbagajul plin cu bani, care se afișa la toate ceremoniile făcute de Ignatie de la Husi!
Ignatie care si-a cumpărat și el o casa în Spania, pe numele unui colaborator…nu zic eu…zice preotul Ciprian Mega…căutați și vedeți…a..da…si aparatura de bruiaj la episcopie.. dar de ce? Ce au de ascuns?
Ghici?
Frații doua palme din partea mea acestui derbedeu de animal.bagami-as pula-n mama lui Tudorel….arată că un animal..
Mic de statură și bătut în cap….( Cu pula). :))))))
Bine îi mai zici