21.1 C

CSM Vaslui, pe penultimul loc dupã turneul de la Sfântu Gheorghe

Steaua Bucuresti – CSM Vaslui      31-29 (14-11)

MODESTI… Echipa masculinã de handbal a CSM Vaslui a pierdut si cu Steaua Bucuresti, scor 29-31, si are parte de cel mai slab debut de sezon din ultimii ani. Înfrângerea cu Steaua este a treia sezonului, iar Vasluiul alãturi de Resita si Botosani sunt singurele echipe fãrã punct în primele trei runde.

Primul turneu din Liga Zimbrilor s-a încheiat fãrã victorie pentru CSM Vaslui. Handbalistii vasluieni au înregistrat trei înfrângeri, 23-28 cu Minaur Baia Mare, 22-33 cu Poli Timisoara si 29-31 cu Steaua Bucuresti. În ultimul joc, cel cu Steaua Bucuresti, trupa lui Alin Bondar a fost foarte aproape de a scoate un rezultat de egalitate. Vasluienii nu au gestionat foarte bine ultimele 15 secunde si au scãpat mingea din mânã si în loc de 30-30 meciul s-a terminat 31 la 29 pentru „ros-albastri”. Meciul a avut douã reprize diametral opuse. Steaua a controlat-o pe prima, dominându-ne din toate punctele de vedere (14-11), în timp ce Vasluiul a fost mai bunã în repriza secundã 17-18). Pentru CSM Vaslui au marcat: Acatrinei (8 goluri), Karamyshev (5), Dragon (5), Amihãesi (4), Carali (2), Chiratcu (2), Petrea (1), Popa (1) si Vancea (1). În runda urmãtoare, handbalistii vasluieni vor întâlni pe CSM Fãgãras.