Asistentul medical Daniel Avramescu, diagnosticat cu o boală gravă la stomac: 15.000 euro îi pot salva viața

Prietenii au lansat un apel în mediul online pentru toți cei care vor să fie alături de Daniel: “Este voluntar la Asociația Copacul cu fapte bune, asociație in care se implică si donează încă de la început! Acum el este cel aflat in impas și are nevoie urgent de 15.000 de euro pentru ca cele 3 luni de viață pe care le mai are de trăit, conform medicilor, să fie prelungite cu câțiva ani, poate și mai mulți, dacă organismul se reface. Face chimioterapie gratuit decontată de stat, însă imunoterapia care îi poate prelungi viața nu este decontată de stat, pentru că nu se încadrează. Și mai cert este că are nevoie urgent de bani pentru ca să poată face imunoterapie în următoarele 3 luni, tratament pe care l-a început deja, dar are nevoie de sprijin pentru a-l continua! Pentru că este vorba despre viața unui om, fac apel urgent la bunătatea oamenilor care pot și vor să doneze pentru Daniel! Orice sumă este binevenită!”, se arată în apelul prietenilor lui Daniel.
Cu simțul umorului, Daniel a alinat teama, durerea și nesiguranța
Daniel Avramescu are 48 de ani și doi copii infiați, care au mare nevoie de el. “Orice ajutor contează! Există oameni care nu caută lumina reflectoarelor, dar care luminează viețile altora în fiecare zi! Un astfel de om este Daniel, asistent medical, profesor, voluntar, tată și soț! Un suflet dedicat, un om muncitor, răbdător, cu un simț al umorului care a alinat teamă, durere și nesiguranță. Cu foarte mult calm și răbdare de fier, la catedră, nu a predat doar lecții, a ridicat priviri din pământ și a pus în ele încredere. A știut să vadă potențial acolo unde alții vedeau doar dificultăți. Dedicat cu trup si suflet în toate activitățile pe care le desfășoară, dorind mereu să lase ceva bun în urmă! Și a reușit! În generații de elevi, în pacienți care l-au ținut minte pentru blândețea lui, în colegii care l-au respectat pentru profesionalism și omenie. Astăzi, viața l-a pus în fața unei lupte grele, o boală gravă i-a schimbat brusc rolul: din cel care ajuta, în cel care are nevoie de ajutor!”, se arată în apelul prietenilor lui Daniel.
Exista tratamente naturiste , trebuie doar sa cauti . Uitati aici un documentar subtitrat in romaneste cu vreo 10 tratamente https://archive.org/details/cancer-the-forbidden-cures
Chemo este insecticid derivat din DDT , ii indoapa pe oameni cu otrava si le zice ca-i trateaza … lumea are incredere in criminalii in halate albe .