10.2 C
23-apr.-2024

Husana Husi, început perfect de campionat!

Husana Husi 1-0 Dante Botosani

SUCCES… Husana Husi a debutat foarte bine în noua editie de campionat a Ligii 3. Trupa antrenatã de Florin Croitoru s-a impus, la limitã, scor 1-0, în fata nou-promovatei CS Dante Botosani. Singurul gol al partidei a fost marcat de Petre Agrigoroaei, în minutul 5 al partidei.

Partida de la Husi a început bine pentru huseni, care au preluat conducerea încã din minutul 5 prin golul marcat de cãpitanul Petre Agrigoroaei, dupã un sut frumos din interiorul careului. Dupã deschiderea scorului, partida a fost una echilibratã, cu ocazii la ambele porti, singurul motiv pentru care tabela a rãmas intactã fiind lipsa de concentrare a atacantilor, dar si bara portii, cum a fost cazul la sutul botosãnenilor în startul reprizei secunde. Asa cum ne-au obisnuit în ultimele jocuri, fotbalistii huseni s-au jucat din nou cu ocaziile, ratând trei ocazii imense. În cele din urmã, Husiul s-a impus, la limitã, cu 1-0, si începe bine noul sezon de campionat. În runda urmãtoare, sâmbãtã, 19 septembrie, Husana Husi va juca, tot pe teren propriu, împotriva unei alte nou-promovate, Bradu Borca. Meciul se joacã de la ora 17.00, din pãcate, tot fãrã spectatori. Primul joc din deplasare al husenilor va avea loc pe 26 septembrie, la Vaslui, cu cei de la Sporting Juniorul Vaslui.