13.1 C
20-sept.-2024

Victorie cu emotii

Desi a fost echipa care a jucat mult mai bine, formatia de juniori B a FC Vaslui a învins cu emotii 2-1, echipa similarã a Liceului cu Program Sportiv Botosani. Tinerii fotbalisti pregãtiti de Ionut Chiochiu au reusit sã învingã o contracandidatã la lupta pentru primele douã locuri ale clasamentului, dupã ce au fost egalati la unu dintr-un penalty inexistent, acestia au marcat în ultimele minute ale jocului dupã o gafã a portarului de la LPS Botosani. Dupã acest meci juniorii B, acumuleaza 47 de puncte si se aflã între primele patru echipe ale clasamentului. Formatia de juniori A, antrenatã de Constantin Petrea a pierdut la masa verde, 0-3 cu LPS Botosani, pentru cã ambulanta venise cu câteva minute dupã ora de start a jocului.