Ucraineanca Maria Kovalchuk, cu care familia nu mai reușise să ia legătura de de opt zile, a fost găsită cu fracturi la coloana vertebrală și membre, după o presupusă petrecere cu șeici, la care tânăra și-ar fi sărbătorit cea de-a 20-a aniversare.
Rudele tinerei, care este fotomodel, cred că Maria ar fi fost forțată să devină sclavă sexuală, violată timp de mai multe zile și apoi aruncată în stradă, potrivit Canalului de Telegram SHOT, citat de Point.md.
Pe 9 martie, în ziua în care a împlinit 20 de ani, Maria Kovalchuk ar fi mers la o petrecere în casa unui șeic local. A doua zi, fata și-a sunat mama și i-a spus că merge pentru o zi la un hotel, la niște străini care au invitat-o să stea cu ei.
Tânăra își mai poate mișca doar buzele
Mamei tinerei mărturisește că fiica sa părea confuză la momentul conversației și că apoi nu a mai putut lua legătura cu ea timp de opt zile, potrivit portalului ucrainean ANTIKOR
Maria a fost găsită pe marginea unui drum din Dubai. Brațele, picioarele și coloana vertebrală îi erau rupte. Tânăra se află acum în stare critică în spital. A trecut deja prin mai multe operații și își mișcă doar buzele. ..https://adevarul.ro/stiri-externe/in-lume/o-ucraineanca-a-fost-gasita-aruncata-pe-un-drum-2430274.html