14.4 C
20-sept.-2024

Îngroziţii de o accidentare, jucătorii au refuzat să mai joace fotbal (VIDEO)

Un atacant norvegian în vârstă de 19 ani a fost în pragul morţii la meciul Cottbus – Osnabruck. Impresionaţi, fotbaliştii l-au rugat pe arbitru să fluiere finalul partidei, iar acesta le-a îndeplinit rugămintea.

Scene incredibile în divizia a doua germană, pe finalul meciului dintre Energie Cottbus şi Osnabruck. Gazdele conduceau cu 2-0 şi se relansaresă în lupta pentru promovare, însă o accidentare groaznică a făcut uitată bucuria victoriei şi însăşi jocul de fotbal.

Atacantul norvegian Flamur Kastrati, de la oaspeţi s-a ciocnit cap în cap, foarte tare, cu un adversar şi a rămas lat pe gazon, fără cunoştinţă. I-au fost afectaţi nervii cervicali şi a fost intubat, chiar la marginea terenului de joc. După ce au asistat 15 minute, îngroziţi, cum medicii îi acordă fotbalistului îngrijiri medicale, au decis, de comun acord cu arbitrul, că ei nu pot continua partida.

Arbitrul a contabilizat ca joc efectiv 12 minute de pase, timp în care Kastrati a primit îngrijiri medicale, şi a fluierat regulamentar finalul partidei.