4.4 C
18-oct.-2024

Etapa favoritelor

FÃRÃ PROBLEME… Echipele implicate în lupta pentru locurile fruntase în Liga 1 de minifotbal, Voltaj, Zimbru si Salvatorii, s-au impus în meciurile din cadrul ultimei etape a turului.

Echipa Voltaj a realizat scorul etapei, 4-0 cu Spartanii si a egalat la puncte pe Victoria, însã rãmâne pe locul doi datoritã golaverajului inferior. Victoria Unistil si-a amânat meciul cu Inter Traian, partidã care se va disputa sâmbãtã, 23 noiembrie. O victoria importantã a obtinut si Zimbru, care a câstigat cu 5-2 în fata celor de la Simba si continuã sã fie pe trei, la cinci puncte de Victoria si Voltaj. Cel mai echilibrat meci a fost cel dintre Red Star si Salvatorii, “pompierii” reusind sã se impunã la limitã, scor 3-2, dupã o executie frumoasã reusitã de Manolachi. În urma acestui rezultat, Salvatorii rãmân pe patru cu 11 puncte, în timp ce Red Star nu pãrãseste ultima pozitie a clasamentului. Dupã ce se va disputa si restanta dintre Victoria si Inter Traian, Liga 1 va lua pauzã pânã în luna martie a anului viitor. Surpriza zilei s-a produs în Liga a II-a, acolo unde Avântul Pungesti a învins cu 4-2 pe No Name, echipã care a suferit primul esec din aceastã stagiune. În alte douã jocuri, PNV a câstigat cu 3-2 duelul cu Atletic, dupã ce l-a pauzã au fost condusi cu 2-0, în vreme ce Beavers a trecut de Smaratex Boys (3-2).