11.9 C
20-sept.-2024

Esec pe final

Ieri, la Sala Sporturilor din Vaslui, echipa localã HC Vaslui a întâlnit liderul seriei, Universitatea Galati. Dupã o primã reprizã echilibratã, oaspetii au intrat la cabine cu un avantaj de trei goluri, 14-11, iar pauza le-a venit bine jucãtorilor vasluieni care au reusit sã întoarcã jocul în favoarea lor si cu cinci minute înainte de finalul jocului conduceau cu trei goluri. Pe finalul jocului, pe fondul unor greseli personale, gãlãtenii au reusit sã revinã si sã câstige cu 25-22. Dupã acest meci, antrenorul Vasluiului, Liviu Gugles sperã ca echipa sã obtinã un rezultat în ultima partidã a acestui an, în deplasare, la Suceava. “Viata merge înainte, sper sã revenim la ultimul meci din acest retur, la jocul din deplasare cu Universitatea Bucovina II Suceava si sã terminãm cât mai bine acest an”, a declarat Liviu Gugles. Ultima etapã a returului I va avea loc duminicã, 13 decembrie, iar HC Vaslui se va deplasa la Suceava, acolo unde va întâlni pe Universitatea Bucovina II.