17.5 C
08-sept.-2024

CSM Vaslui, remiză spectaculoasă în cel de-al doilea amical al verii

ECHITABIL… CSM Vaslui a remizat cu echipa secundă a celor de la Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 3-3 (1-2), în deplasare, în cea de-a doua partidă de pregătire din această vară. Golurile Vasluiului au fost reușite de Tofan, Ponea și Buhăescu.

Ceahlăul Piatra-Neamț II a deschis scorul în minutul 8, prin Vlad, iar Apostol a înscris pentru 2-0, în minutul 22. Zece minute mai târziu, Cosmin Tofan a redus din diferență și a stabilit scorul pauzei, 2-1. În partea secundă, CSM-ul a jucat mult mai bine și a pus multe probleme gazdelor. Gherasim a punctat pentru 3-1, dar Eduard Ponea (min. 63) și Vasile Buhăescu (65) au înscris de două ori în două minute și au dus scorul la 3-3, rezultat care avea să fie și cel final. Și în această partidă, antrenorii Vasluiului au rulat tot lotul avut la dispoziție și au testat mai mulți jucători tineri. În prima partidă amicală, CSM a pierdut cu Unirea Braniștea (1-4), iar în următorul test vor juca, acasă, sâmbătă, 27 iulie, cu o altă divizionară C, Viitorul Onești.