15.8 C
23-sept.-2024

CSM Hușana a întors scorul după ce a fost condusă cu 0-2

SPECTACULOS… La două săptămâni de la acel 7-1 cu Viitorul Văleni, din prima etapă a campionatului, CSM Hușana Huși a oferit, ieri dimineață, un nou meci spectaculos, de această dată în derby-ul cu Flacăra Muntenii de Sus (3-2).

Hușenii au intrat foarte montați și au jucat destul de tare, cu intrări și peste limita regulamentului, iar doi jucători ai oaspeților au avut nevoie de schimbare. Ambele formații și-au creat câteva oportunități de a înscrie, dar prima repriză s-a încheiat la egalitate, 0-0. Partea secundă a început perfect pentru „,muntenari”, Andrușcă și Bordeianu au punctat rapid și au dus scorul la 2-0. Reacția hușenilor a venit imediat și în doar 10 minute au întors scorul, în urma golurilor marcate de Vlad Andrei, George Rotaru și Bogdan Blănaru. S-a terminat 3-2 pentru echipa lui Cătălin Nicolau, care adună 6 puncte după două meciuri jucate. Tot în etapa de la finalul săptămânii trecute, FC 2007 Gârceni a învins Unirea Dodești cu scorul de 4-1. Alexandru Rusu a fost one man show împotriva Dodeștiului, înscriind de patru ori în poarta adversă. Campioana în exercițiu, Comstar Vaslui, n-a avut emoții și a trecut cu 6-1 (3-0) de Viitorul Văleni, în timp ce Sporting Banca a realizat scorul etapei la Ghergheleu, învingând cu 8-0 pe terenul nou-promovatei.