16 C
16-sept.-2024

Comstar Vaslui, deținătoarea trofeului, eliminată din Cupa României – faza județeană

FOTBALUL MIC… Surprize în faza județeană a Cupei României la fotbal. Deținătoarea trofeului, Comstar Vaslui, a fost eliminată la penalty-uri de Flacăra Muntenii de Sus, iar Unirea Dodești a trecut la scor de CSO Negrești.

La finalul celor 90 de minute de joc, scorul era egal, 1-1, în duelul disputat la Muntenii de Sus. La penalty-uri, Bucur și compania au fost mai exacți și s-au impus cu 12-11. Foarte echilibrat a fost și duelul de la Rebricea, dintre echipa locală Viitorul și FC 2007 Gârceni. Gazdele au condus cu 2-1 la pauză, însă echipa antrenată de Cristinel Bejan a întors scorul și s-a impus cu 4-3. Nou-promovata Unirea Dodești a început cum nu se poate mai bine noul sezon al fotbalului județean, câștigând cu 5-2 în fața mult mai titratei CSO Negrești. Scorul etapei a fost realizat de o altă nou-promovată, CSM Hușana Huși, care a trecut cu 8-0 de Vitis Șuletea. Într-un alt duel, FC Ghergheleu a fost învinsă de FC Vulturești, scor 2-3.