11.9 C
20-sept.-2024

Buhus, incert pentru meciul cu Dinamo

INCERT… Dupã ce s-a accidentat în ultima partidã de campionat cu Otelul Galati, cãpitanul Vasluiului, Bogdan Buhus, este incert pentru jocul din deplasare cu Dinamo, din ultima etapã a acestui tur de campionat.

Cãpitanul “galben-verzilor“, Bogdan Buhus, s-a accidentat în meciul de duminicã cu Otelul Galati, scor 1-1, si ar putea lipsi de pe teren în ultima partidã din acest tur de campionat, în Stefan cel Mare, cu Dinamo Bucuresti. Dupã ce a evoluat în toate cele saisprezece etape ale acestui tur de campionat, Bogdan Buhus poate rata ultimul meci al acestui tur cu Dinamo. Jucãtorul de pe partea dreaptã a defensivei vasluiene s-a accidentat în minutul 54 al partidei, dupã un duel cu un jucãtor al gãlãtenilor, dupã care a fost înlocuit cu togolezul Serge Akakpo. Înainte de pauza meciului, fotbalistul Vasluiului a resimtit dureri, însã acesta a fortat si s-a accidentat în startul reprizei secunde. Se pare cã ar fi vorba despre cel putin o întindere, însã, mâine, fundasul Vasluiului va merge la Iasi, acolo unde va fi supus unor investigatii medicale pentru a se estima gravitatea accidentãrii. Dupã remiza de pe teren propriu din etapa a XVI-a, 1-1 cu Otelul Galati, “galben-verzii“ acumuleazã 29 de puncte si sunt la douã puncte de echipele aflate la egalitate de puncte, pe primele locuri ale clasamentului.