10.5 C
24-oct.-2024

Au vrut, dar n-au putut!

EȘEC… Campioana Ligii 4, Comstar Vaslui, a pierdut și returul barajului de promovare în Liga 3. Trupa antrenată de Costinel Botez a încercat să mai spele din rușinea înfrângerii de la Gura Humorului (0-5), însă a pierdut pe final de meci, scor 2-3 (1-1).

Oaspeții, încurajați din tribune de o numeroasă galerie venită de la Gura Humorului, au deschis scorul după 25 de minute de joc, prin Luchian. Reacția Vasluiului a venit după numai 10 minute, Mircea Horciu înscriind pentru 1-1. Startul reprizei secunde a fost unul bun pentru Comstar, Andrei Covăcel a înscris cel mai frumos gol al partidei, cu un șut superb de la 25 de metri direct în vinclul porții adverse, iar Petruț a irosit două ocazii importante. Șoimii Gura Humorului a egalat în minutul 70, prin Kuruc, pentru ca în minutul 86 să înscrie pentru 3-2, prin Luchian. Comstar Vaslui a fost aproape de un rezultat pozitiv, dar au pierdut nemeritat pe final, fiind defavorizată de arbitraj. La scorul de 2-2, Vasluiul ar fi trebuit să primească o lovitură de la 11 metri la un henț clar în careul humorenilor. De altfel, deciziile arbitrei Diana Ungureanu i-au iritat la culme pe vasluieni, care au protestat vehement în mai multe rânduri.