spot_img
spot_img
6.4 C
Vaslui
16-mart.-2025

Cutremur de 3,1 grade, produs duminică dimineața în Moldova

- Advertisement -

Un cutremur cu magnitudinea de 3,1 s-a produs duminică, la ora 4:32, în Moldova, Galați, potrivit informațiilor publicate de Institutul Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).

Seismul a avut loc la adâncimea de 18,9 kilometri, în apropierea următoarelor orașe: 25 km est de Focșani, 48 km nord-vest de Galați, 58 km nord-vest de Brăila, 63 km sud de Bârlad și 78 km nord-est de Buzău.

De la începutul lunii martie, în România s-au produs 19 cutremure, cu magnitudini cuprinse între 2 și 3,3.

Anul trecut, cel mai important cutremur a avut magnitudinea de 5,4 și s-a produs în județul Buzău în data de 16 septembrie…https://agerpres.ro/social/2025/03/16/cutremur-de-3-1-grade-produs-duminica-dimineata-in-moldova–1431330

- Advertisement -
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Ultimele Știri
Ultimele Știri

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.