4.8 C
19-apr.-2024

Victorie în derby

REUSITÃ… Sâmbãtã, terenul sintetic din incinta Liceului Teoretic “Emil Racovitã” din Vaslui a gãzduit ultimul derby al turului editiei 2014-2015 a campionatului judetean de minifotbal, dintre ocupantele locurilor doi si trei, Inter Traian respectiv Victoria Unistil. Un joc extrem de antrenant, echilibrat în mare parte, adjudecat de Inter Traian, cu scorul de 1-0, care a reusit sã-si ia revansa pentru înfrângerea suferitã în finala turneului de fotbal în salã “Winter Cup”. Singurul gol al partidei a fost reusit de Petronel Cumpãnã, în minutul 16 al primei reprize. În urma acestui succes, Interul se apropie la un punct de Zimbru si poate termina turul pe primul loc dacã învinge Smaratex Boys în ultima etapã, când zimbrii vor sta. În etapa de sâmbãtã, Zimbru a câstigat fãrã probleme, 4-1 cu Unirea Negresti. Însã, scorul etapei a fost reusit de PNV, care a învins cu 4-0 pe No Name. Spartanii au reusit prima victorie din aceastã stagiune, 2-0 cu Smaratex Boys, în timp ce duelul dintre Salvatorii si Red Star s-a încheiat nedecis, scor 2-2. Clasament: 1. Zimbru 24 puncte; 2. Inter Traian – 22 pct.; 3. Salvatorii – 17 pct. 4. Victoria Unistil – 17 pct. 5. PNV – 16 pct. 6.No Name – 12 pct. 7. Red Star – 11 pct. 8. Unirea Negresti – 10 pct. 9. FC Sectia 1 – 7 pct. 10. Spartanii – 5 pct. 11. Smaratex Boys – 3 pct.