9.6 C
23-apr.-2024

S-au trezit prea târziu!

CSM Bucuresti – CSM Vaslui  32-29 (18-11)

REPRIZE OPUSE… CSM Vaslui a suferit cea de-a doua înfrângere din acest an, scor 29-32, pe terenul celor de la CSM Bucuresti. Trupa lui Leonard Bibirig a pierdut meciul de la Bucuresti pentru cã a avut o primã reprizã foarte modestã, încheiatã cu un handicap de sapte goluri, 11-18.

Partida disputatã în Sala Rapid a început slab pentru noi, bucurestenii reusind sã se distanteze încã din start, 3-0 în minutul 4 si 8-4 în minutul 13. Handbalistii vasluieni au gresit foarte mult în apãrare, primind si douã eliminãri, iar atacul a mers la fel de prost, cu o multime de suturi ratate. De la 14-9 în minutul 21, Vasluiul a avut o serie de sapte minute fãrã gol, însã bucurestenii au înscris doar de douã ori, 16-9. În ultimele douã minute s-au marcat patru goluri, iar CSM Bucuresti a intrat la vestiare cu un avans de sapte goluri, 18-11. În partea secundã, trupa lui Leonard Bibirig a echilibrat partida, 22-17 (min. 41) si 25-20 (min. 46), dar bucurestenii au gestionat foarte bine finalul de meci, scor final 32-29. O reprizã secundã în care CSM Vaslui a arãtat mult mai concentratã pe faza de apãrare si mai atentã pe faza de atac. În urma acestui rezultat, CSM Vaslui rãmâne pe locul 10, cu 21 de puncte. Pentru CSM Vaslui au înscris: Karamyshev (5), Cîrchea (4), Cumpãnici (3), Acatrinei (3), Amihãesi (3), Khadkevich (2), Polocoser (2), Carali (2), R. Farcas (2), Petrea (2), Voinea (1). În urmãtorul joc, CSM Vaslui va juca, acasã, joi, 20 februarie, cu Dobrogea Sud Constanta.