9.9 C

O nouã înfrângere cu Poli Iasi

Poli Iasi – Sporting Vaslui     4-0 (1-0)

AMICAL… Sporting Juniorul Vaslui, a fost învinsã, sâmbãtã, cu scorul de 4-0 (1-0), de Politehnica Iasi, într-un meci amical desfãsurat la Iasi. Primul gol al iesenilor a venit cu trei minute înainte de pauzã, dupã o gresealã în defensiva “galben-verzilor”.

Sporting Juniorul Vaslui a sustinut, sâmbãtã, la Iasi, o nouã partidã de verificare împotriva echipei din Liga 1, Politehnica Iasi. Juniorii lui Cornel Cracea au rezistat aproape o reprizã fãrã gol primit, dar au cãzut în partea secundã, reprizã în care antrenorul Vasluiului a efectuat mai multe schimbãri. Primul gol al iesenilor a venit în minutul 42, prin Hatiegan, iar dupã pauzã Passaglia (52 si 62) si Bãlan (76 – penalty) au dus scorul la 4-0. În poarta echipei vasluiene au stat, pe rând, portarii Iasiului, Târnovanu si Cobrea. Partida s-a disputat pe terenul 2 din Complexul Sportiv “Emil Alexandrescu” din Iasi. În urmã cu aproximativ douã sãptãmâni, Politehnica Iasi învingea pe Sporting Juniorul Vaslui cu scorul de 6-1.