7.2 C
18-apr.-2024

Înfrângere pentru handbalisti

EXAMEN…Handbal Club Vaslui a sustinut ieri cel mai puternic meci amical al verii, contra vicecampionilor de la Stiinta Bacãu. Desi au avut în fatã un adversar redutabil, vasluienii au reusit sã facã o primã reprizã bunã, mentinându-se la o diferentã relativ micã, scor 25-20. A doua parte a adus însã dezastrul,jocul mai putin al elevilor lui Bibirig crescând diferenta la 15 goluri, scor 48-33 pentru Bacãu.

Antrenorul Vasluiului, Leonard Bibirig îsi obisnuieste elevii cu aerul tare al primii divizii. Dupã amicalele cu CSU Suceava si Dinamo Bucuresti de la Cupa Municipiului Vaslui, handbalistii vasluieni au sustinut ieri încã un amical, de data aceasta împotriva vicecampioanei României, Stiinta Bacãu. Soare si compania nu s-au miscat deloc rãu în primele 30 de minute, reusind sã termine prima reprizã la o diferentã surmontabilã, 25-20. Întorsi de la vestiare dupã o ceartã serioasã a antrenorului, bãcãuanii au apãsat pedela de acceleratie iar acest lucru s-a vãzut si pe tabela de marcaj. La finalul partidei aceasta indica un scor linistitor pentru vicecampioni, 48-33. Marcatorii Vasluiului au fost Bejinariu (5), S. Iacob (4), S. Ignat (4), Tutu (4), Soare (4), Hagiu (3), M. Ignat (3), Barac (3), Cotinghiu (2) si Moldovanu (1).