11.3 C
23-apr.-2024

CSM Vaslui, victorie la limitã în primul amical al iernii

REUNIRE… CSM Vaslui a început pregãtirile si a sustinut primul joc amical, împotriva celor de la Flacãra Muntenii de Sus, încheiat cu victoria vasluienilor, scor 1-0. S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute, iar golul victoriei a fost reusit de Ovidiu Pricop.

Fotbalistii vasluieni au avut programatã, joi seara, reunirea, la care au participat si cinci nume noi. Este vorba despre Ovidiu Pricop (Racova Puscasi), George Asaftei (Racova Puscasi), Daniel Iliutã (Rapid Brodoc), Ionut Codreanu (fost la Atletico Vaslui) si Mihai Armeanu (terminat junioratul la Politehnica Iasi). În jocul cu Flacãra Muntenii de Sus, CSM Vaslui a început în formula: Cernat – Asaftei, Târtârãu, Sãritanu, Sonea – Dudãu, Joc, Pricop, Croitoriu, Codreanu – Boicu. Au mai jucat: Albescu, Iliutã, Armeanu, Cumpãnã, Olaru, Grigoras si Abuzãtoaei. Urmãtorul meci de pregãtire va avea loc pe 23 februarie, la Vaslui, împotriva echipei Unirea Mircesti, locul 1 în clasamentul Ligii 4 Iasi.