17.2 C

CS Atletico e lider dupã prima rundã

Liga a IV-a

LA SCOR … Început perfect de sezon pentru CS Atletico Vaslui. “Alb-rosii” au fãcut scor cu Viitorul Rebricea (7-1) si s-au instalat pe primul loc în seria I a Ligii a IV-a. Într-o altã partidã interesantã, Smart Negresti si FC 2002 Vaslui au remizat, scor 2-2.

Viitorul Rebricea nu i-a pus echipei din Vaslui niciun fel de probleme. Împotriva uneia dintre echipele care aspirã cu sanse reale la titlu si fãrã golgheterul campionatului, Laurentiu Artenie (suspendat), echipa din Rebricea a fost victimã sigurã la Vaslui. Bãietii primarului Valericã Radu au rezistat doar 20 de minute, când gazdele s-au distantat la 2-1, dupã golul marcat de antrenorul-jucãtor Gabriel Crãciun din penalty. Dupã aceastã reusitã, “alb-rosii” au controlat meciul pânã la capãt, iar Tabãrã (2), Agache, Purice, Bolboceanu si Gajurã au dus scorul la 7-1 pentru CS Atletico Vaslui. “Felicit jucãtorii pentru modul cum au abordat partida si sperãm sã avem continuitate în rezultate. Am reusit sã facem un joc bun, care ne dã încredere pe viitor”, a declarat directorul sportiv al CS Atletico, Constantin Petrea. Într-o altã partidã, Smart Negresti si FC 2002 Vaslui si-au împãrtit reprizele si punctele. Meciul a avut douã reprize distincte, prima a apartinut localnicilor, care au condus cu 2-1, iar cea de-a doua a apartinut “galben-verzilor”, care au restabilit egalitatea prin Hariuc, în minutul 78. În seria a II-a, Juventus Fãlciu a învins, surprinzãtor, 5-1 pe Viitorul Bârlad.