18.1 C
27-iun.-2024

Pregãtiri pentru startul în Liga Zimbrilor

Handbal

TESTE… Egal si înfrângere pentru CSM Vaslui în “dubla” amicalã cu CSM Bacãu. Handbalistii vasluieni au pierdut partida de la Vaslui, dar au terminat la egalitate în partida “revansã” de la Bacãu.

Prima partidã s-a disputat la Vaslui, vineri, în sala de sport a Liceului “Ion Mincu”, si s-a încheiat cu victoria bãcãuanilor, scor 29-30 (14-18).Cele douã formatii si-au împãrtit reprizele, iar elevii pregãtiti de Leonard Bibirig au fost foarte aproape de a încheia meciul la egalitate. În cel de-al doilea joc, disputat sâmbãtã, la Bacãu, CSM Bacãu si CSM Vaslui au terminat la egalitate, scor 23-23 (13-13). Echipa vasluianã a condus în permanentã, dar pe final bãcãuanii au reusit sã obtinã egalarea. “Au fost douã meciul foarte utile cu CSM Bacãu. În cel de-al doilea meci a fost mult mai bine. Am avut o altã atitudine, un joc mai bun fatã de meciul de la Vaslui. Am condus aproape tot timpul. În minutul 55 aveam douã goluri avans, dar s-a terminat la egalitate. Dar nu conteazã! Important e sã avem progres în joc. Mai avem mult de muncã și de remediat anumite aspecte din joc”, a spus antrenorul Leonard Bibirig. În aceastã varã, CSM Vaslui si CSM Bacãu au disputat trei partide de pregãtire, bãcãuanii au câstigat una, iar celelalte douã s-au încheiat la egalitate.