19.4 C
28-iun.-2024

FC Ghergheleu, remizã în cel de-al doilea amical

ECHILIBRAT… Liderul Seriei Est a Ligii 5, FC Ghergheleu, a încheiat la egalitate al doilea amical al iernii, 4-4, cu Stejarul Bârnova, echipã clasatã pe locul cinci în Liga 4 Iasi.

Dupã un prim meci de pregãtire disputat în urmã cu douã sãptãmâni la Iasi, cu Stejarul Dobrovãt, 5-4 pentru vasluieni, FC Ghergheleu a disputat duminicã o nouã partidã amicalã, împotriva echipei Stejarul Bârnova. Partida s-a disputat pe terenul sintetic de la Tomesti, judetul Iasi. Dupã evolutia scorului, oficialii echipei din Ghergheleu considerã multumitoare remiza obtinutã, dupã douã goluri marcate în minutele 85 si 90. Iesenii au condus de fiecare datã, cu 1-0, 2-1 si 4-2, dar FC Ghergheleu a reusit sã obtinã egalul în ultimele cinci minute de joc. Pentru vasluieni au marcat Ionut Moise (2), Ionut Luchian si Valentin Bursuc. “Meciul a fost destul de echilibrat cu ocazii la ambele porti. Ne-au condus ei de fiecare datã, dar am revenit pe final. Dacã eram mai atenti am fi putut sã câstigãm acest joc. Suntem multumiti si cu egalul, mai ales cã am întâlnit o echipã dintr-un campionat mult mai puternic”, a declarat Andrei Bursuc, presedintele echipei FC Ghergheleu.