19.7 C
27-iun.-2024

Vasluianul Ionut Balaur l-a salvat pe Adrian Mutu

MARCATOR…Voluntari a cîstigat cu 1-0 primul meci al barajului cu Chindia Târgoviste si a luat o optiune serioasã pentru rãmânerea în Liga I. Unicul gol al partidei a fost marcat de vasluianul Ionut Balaur, în minutul 79.

Sâmbãtã seara s-a disputat primul meci din barajul de mentinere-promovare în Liga I la fotbal, între FC Voluntari si Chindia Târgoviste. Desi a jucat pe teren propriu, formatia antrenatã de Adrian Mutu a reusit sã înscrie unicul gol al partidei abia în minutul 79. Lazãr a realizat o incursiune pe partea stângã si i-a centrat lui Ionut Balaur care a sutat, cu mult efect, de la linia careului de 16 metri reusind sã înscrie. Partida s-a încheiat cu scorul 1-0 pentru echipa ilfoveanã, iar al doilea meci se va disputa la 13 iunie pe terenul formatiei din Liga a-II-a, Chindia Târgoviste.