19.7 C
27-iun.-2024

Chiorean si Cracea au evoluat pentru Nationala U17

JUNIORI… Doi juniori de la Sporting Juniorul Vaslui au evoluat în remiza nationalei Under 17 contra echipei similare a Ciprului, (2-2). Este vorba despre fundasul Marcel Chiorean si mijlocasul Octav Cracea, jucãtori care au evoluat câte o reprizã pentru echipa antrenatã de Aurel Ticleanu.

Reprezentativa Under 17 a României a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat marti, 27 februarie, în fata selectionatei similare a Ciprului. Tricolorii au deschis scorul încã din minutul 2 prin reusita lui Toma si au mãrit avantajul prin atacantul Craiovei, Markovic (17). La finalul primei reprize, selectionerul Aurel Ticleanu a schimbat întreaga echipã. Reprezentativa noastrã a mentinut rezultatul pânã spre finalul meciului, când cipriotii au reusit sã restabileascã egalitatea, în urma reusitelor din minutele 78 si 80. Prima reprizã: Serban-cpt. – Georgescu, Catrici, Marin, Chiorean -Negrean, Cãlin, Matis – Toma, Markovic, Nitu. Repriza 2: Ducan, Rus, Ristea, Vlad-cpt, Cohan – Popescu (Craioveanu, 70), Mitrea, Cracea – Pogaci, Bostinã, Nitescu. Meciul s-a disputat pe stadionul Makario din Nicosia. Urmãtorul meci dintre cele douã selectionate de juniori se va disputa astãzi, ora 15:00.