22.4 C
26-iun.-2024

Eliminati la penalty-uri

Juniori

BUNI… Echipa de juniori nãscuti în anul 2008 a clubului Real Junior Vaslui s-a oprit în sferturile de finalã la editia din acest an a turneului „Brasov Juniors Cup”. Pustii pregãtiti de Ciprian Amarandei si Sorin Tãtaru au încheiat competitia fãrã înfrângere, fiind învinsi la penalty-uri de „Ilie Oanã” Bucuresti.

Zilele trecute, grupa 2008 a clubului Real Junior Vaslui a participat la editia din acest an a turneului de fotbal pentru copii si juniori, „Brasov Juniors Cup”. Vasluienii au terminat competitia fãrã înfrângere, fiind eliminati în sferturile de finalã dupã executarea loviturilor de departajare, 2-3 cu „Ilie Oanã” Bucuresti. În faza grupelor, Real Junior Vaslui a înregistrat urmãtoarele rezultate: 1-1 cu Prosport Focsani, 6-0 cu Tâmpa II Brasov, 5-1 cu Cautis SS Bucuresti, 2-2 cu Corona Brasov, 3-0 cu Pilskorskie Nad, 3-1 cu Juniorul Suceava si 6-0 cu Junior Galati. În sferturi, vasluienii au dat piept cu „Ilie Oanã” Bucuresti. Pustii vasluieni au condus cu 2-1, dar s-au vãzut egalati în ultimele minute ale partidei. Totul s-a decis la loviturile de departajare, acolo unde Real Junior Vaslui a cedat cu scorul de 3-2. Un alt rezultat excelent al clubului vasluian a fost înregistrat la „Dolphin Cup”, competitie la care au participat cele mai bune opt echipe ale tãrii la aceastã categorie de vârstã. Echipa pregãtitã de Ciprian Amarandei si Sorin Tãtaru a terminat pe locul doi, dupã ce a pierdut finala cu Interstar Sibiu, campioanã nationalã la categoria 2008.