22.4 C
26-iun.-2024

Sportivii de la C.S. Inter-Sport Vaslui, medaliati la Vlãdeni

PE PODIUM…În prima zi a lunii iulie, C.S. Inter-Sport Vaslui a participat la turneul international „Cupa Vlãdeni Plus”, competitie care a reunit la start peste 100 de sportivi din România dar si din Republica Moldova. Delegatia vasluianã, coordonatã de Octavian Ghiurtu, a intrat în concurs cu 6 sportivi, cu totii ocupând loc pe podium la finalul întrecerii.

Sala Sporturilor din Vlãdeni (jud Iasi), a gãzduit sâmbãtã, cea de-a VIII-a editie a Cupei Vlãdeni Plus, competitie la startul cãreia s-au adunat peste 100 de sportivi din România si din Republica Moldova. Au fost prezenti judoka din Suceava, Fãlticeni, Gura Humorului, Bacãu, Vaslui si Sângerei (R. Moldova). Vasluiul a fost reprezentat de sportivii de la C.S. Inter-Sport, care au fãcut o figurã mai mult decât frumoasã. Toti cei sase vasluieni au urcat pe podiumul întrecerii, arãtând atât organizatorilor cât si celorlaltor participanti cã în Vaslui se face judo de performantã. Campionul delegatiei coordonatã de profesorul Octavian Ghiurtu a fost Cochilet Cosmin, care a cucerit aurul la categoria 42 kg. Casangiu Marina-Elena (cat 52 kg), Casangiu Alexandru (34 kg) si Petre Cristina Mihaela (32 kg) au intrat în posesia medaliilor de argint în timp ce Nane Stefania (44 kg) si Bojoagã Rãzvan Andrei (50 kg) au cucerit bronzul.