18.1 C
27-iun.-2024

Inter Vaslui a realizat eventul

MAI BUNI… Internazionale Traian Vaslui a realizat „eventul” în minifotbalul vasluian. Finala fazei judetene a Cupei României „Constantin Filip” a fost decisã de Hariuc, cu zece minute înainte de finalul jocului. Chiar dacã a pierdut trofeul, echipa Spartanii Vaslui va reprezenta judetul la turneul final al Cupei României la minifotbal.

Dupã ce a câstigat primul titlu din istorie, Inter Traian Vaslui a reusit sã obtinã si prima cupã, dupã ce a învins pe Spartanii, scor 1-0. În semifinale, „interistii” au trecut de FC Zimbru în urma loviturilor de departajare. De partea cealaltã, Spartanii au obtinut biletele pentru ultimul act dupã succesul cu 3-0 în fata celor de la Victoria Morandi, formatie care nu s-a prezentat la meci. Marea finalã a fost una destul de echilibratã, iar Interul s-a impus cu zece minute înainte de finalul jocului dupã golul marcat de Costicã Hariuc. Inter Traian Vaslui va reprezenta judetul la Turneul Regional de la Iasi, în vreme ce Spartanii vor merge la Cluj, acolo unde se disputã Turneul Final al Cupei României la minifotbal.