19.4 C
28-iun.-2024

Maraton fotbalistic la Vaslui

FUTSAL… Weekend plin pentru iubitorii fotbalului în salã. A fost un sfârsit de sãptãmânã cu fotbal de calitate în Sala Polivalentã din Vaslui, acolo unde s-au desfãsurat meciuri de la toate categoriile: Open, Futsal, Under 19 si Old-boys.

În ultimele trei zile, Sala Polivalentã din Vaslui a gãzduit nu mai putin de 30 de meciuri, contând pentru editia a sasea a „Winter Cup”. La turneul open, Victoria Morandi, Inter Traian, Red Star, Alpinistii si Spartanii au obtinut calificarea în faza urmãtoare de pe primul loc în grupã, în timp ce AS Solidar a învins în barajul de calificare pe Arcadia, dupã un meci nebun. Arcadia a condus la pauzã cu 3-0, însã s-a vãzut învinsã cu scorul de 5-3, dupã o reprizã de vis a echipei pregãtite de Ionut Popa. Asearã, înaintea închiderii editiei, Simba – Pajura Husi si Atletic Bârlad – FC Murgeni s-au luptat pentru un loc în faza urmãtoare, acolo unde vor participa si cele opt echipe din afara judetului.