24.1 C
28-iun.-2024

Spectacol total la Husi

ÎN FORMÃ… Pajura Husi îsi continuã traseul bun în Liga 4, câstigând cu 7-5 meciul disputat la Husi împotriva echipei Sporting Bârlad si având sanse mari sã încheie turul pe primul loc. Husenii mai au de jucat restanta de pe teren propriu cu Flacãra Murgeni.

Partida a început furibund pentru campioni, cu Solomon în prim-plan. Pajura si Sporting au fãcut spectacol în prima reprizã, în care s-au marcat nu mai putin de nouã goluri! La pauzã, Pajura a intrat la cabine cu un avantaj de cinci goluri, scor 7-2, însã scorul putea fi mai mare, ambele echipe irosind multe sanse de gol. În partea secundã, bârlãdenii au avut o reactie de orgoliu, au înscris de trei ori, dar nu au mai putut întoarce rezultatul si meciul s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 7-5. Meci cu scântei la Gârceni, acolo unde la scorul de 4-2, echipa oaspete, Juventus Fãlciu, a pãrãsit terenul de joc, în semn de protest fatã de deciziile arbitrului. Victorie fãrã probleme pentru FC 2002 Vaslui, 7-2 cu Multim Perieni, iar „galben-verzii” urcã pe un loc de play-off. Vitis Suletea a învins cu 1-0, în deplasare, pe Flacãra Murgeni, dupã o partidã în care gazdele s-au tinut destul de bine. Într-o altã partidã, Atletic Club Bârlad a câstigat cu 4-0 în deplasarea de pe terenul echipei Unirea Banca. La finalul turului, FC Gârceni se aflã pe primul loc cu 21 de puncte, urmatã de Vitis Sueltea (20 de puncte) si Pajura Husi (19 de puncte si un meci mai putin jucat).