19.4 C
28-iun.-2024

Trei jucători de fotbal duşi cu salvarea la spital

Derby-ul Superligii Altdorf Tehnik a fost înterupt mai bine de un sfert de oră după o ciocnire vioelntă între portarul focşănenilor, Gabriel Lazăr şi atacantul celor de la Euromania Dumbrăveni, Viorel Mihăilă.
Portarul s-a ales cu capul spart, în timp ce atacantul oaspeţilor este suspect de fractură de piramidă nazală.
Pe teren a intrat imediat un echipaj SMURD venit la stadionul Milcovul după ce un alt fotbalist al gazdelor, Ştefan Lupu a suferit o accidentare la umăr în prima repriză. Ulterior, la stadion a venit şi un echipaj al SAJ Vrancea, cei trei jucători fiind transportaţi la Spitalul Judeţean. Derby-ul Superligii Altdorf Tehnik a fost caştigat de CSM Focşani 2007 cu scorul de 5-2. (D.C.)