21.4 C
28-iun.-2024

Si-au împãrtit reprizele si punctele

Liga 4

REMIZÃ… Derby-ul dintre Vitis Suletea si Sporting Bârlad s-a terminat la egalitate, scor 2-2 (2-0), dupã o partidã în care cele douã formatii si-au împãrtit reprizele, dar si punctele.

A fost un meci care a plãcut celor prezenti si care a avut douã reprize diametral opuse. Dacã Vitis Suletea si-a adjudecat prima parte, în care au înscris de douã ori, oaspetii au fost mai decisivi în partea secundã. Bârlãdenii “au dormit” în prima reprizã, dar s-au trezit dupã pauzã, când au reusit sã marcheze de douã ori si sã obtinã un punct dintr-o deplasare dificilã. Derby-ul etapei a II-a dintre Vitis Suletea si Sporting Bârlad s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Runda urmãtoare ne oferã un alt derby, Sporting Bârlad urmând sã de-a piept cu Atletic Club Bârlad. În celelalte partide ale etapei a doua s-au înregistrat rezultate normale, FC 2002 Vaslui a învins Unirea Banca cu scorul de 5-3, dupã ce oaspetii au condus la pauzã cu 2-1, iar FC 2007 Gârceni s-a impus cu 4-3 pe terenul echipei Atletic Club Bârlad. Vicecampioana judetului a condus cu 4-1, dar bârlãdenii au revenit în meci si au înscris de douã ori pe final de meci. Dupã douã etape, Gârceniul are maximum de puncte si cu un golaveraj foarte bun, 12-3. Într-o altã partidã, Multim Perieni a câstigat cu 1-0 pe terenul celor de la Flacãra Murgeni.