18.7 C
28-iun.-2024

Gazdele, câstigãtoarele rundei în seria sud

Etapa a VIII-a a seriei sud din campionatul judetean s-a desfãsurat fãrã prea multe surprize pe terenul favoritelor. Olimpia Stãnilesti este ultima victimã a jocului celor de la Murgeni, echipa lui Racovitã impunându-se la finalul celor 90 de minute cu scorul de 2-1. Vitis Suletea a avut emotii cu LPS Vaslui numai în primele 45 de minute ale partidei, cu tabela indicând scorul de 3-2. Dupã pauzã, trupa lui Gigel Ghenghea s-a dezlãntuit, ducând scorul la 5 goluri diferentã, rezultat final 7-2. Fãrã îndoialã, cel mai spectaculos meci al etapei s-a disputat la Fãlciu, acolo unde echipa din localitate a spulberat Oltenestiul cu 18-1. Nici Pajura Husi nu s-a lãsat mai prejos si dupã etapa a VIII-a îsi mentine pozitia secundã ocupatã în clasament, cu victoria obtinutã acasã cu Foresta Zorleni, scor 3-1. Multim Perieni, îsi continuã evolutia bunã arãtatã pânã acum, dupã victoria cu Unirea Banca, scor 2-1.